Prodali jsme byt pomocí facebook reklamy.

Nemovitosti. Poslední léta neustále omílaná píseň o tom, jak drahé jsou a kde všude stoupají ceny. K tomu se přidala inflace a materiály poskočily několikanásobně výše. Přesto se nemovitosti stále prodávají a budou prodávat. Situace na poli konkurence funguje na principech zákonů džungle. Přežije ten nejsilnější. A v dnešním digitálním světě se rozumí ten s nejlépe strategicky zvoleným online marketingem.

Představení klienta

NOVA ET VETERA je dynamická společnost, která se specializuje na rezidenční development, rekonstrukce a projektový management. Kromě staveb a rekonstrukcí se zabývá i asset managementem pro kvalifikované investory do nemovitostí.

“NOVA ET VETERA” je v latině “nový a starý”. Většina projektů vzniká v oblastech s původní zástavbou, ve které dokáže tento energický tým naplánovat a realizovat praktické, komfortní a moderní bydlení.

Rozmezí prvního kontaktu a spuštění reklam byl jeden týden. Pokud máte jasnou vizi a zkušenosti jak dělat výkonnostní marketing, je to přesně takhle rychlé.

Začínáme od nuly.

Facebook reklama u klienta v době, kdy jsme začali spolupráci, neexistovala. Proto je tato studie vhodná opravdu pro všechny, jelikož mapuje vývoj nastavení účtu, reklam od samotného začátku až k prodeji bytu, k němuž došlo přímo z reklam na sociálních sítích.

A přesně proto je potřeba na začátku stanovit jasnou strategii, kterou budeme následně krok za krokem aplikovat. Nejprve je důležité, aby všechno sedělo technicky. Dobře nastavený pixel s veškerou implementací kódů na webové stránky tak, abychom mohli co nejefektivněji na základě získaných dat tvořit relevantní skupinu zákazníků, nikoli pouze náhodné lidi, které Vaše nabídka v konečném důsledku vůbec nezajímá.

I ten nejmenší krok při tvorbě kampaní musí dávat smysl.

Pokud začínáte od nuly, je o to důležitější, abyste na svém reklamním účtu zasahovali ty nejrelevantnější uživatele. Jak toho dosáhnout? Jelikož již kvůli GDPR není tak efektivní cílit na zájmové skupiny. Je to samotná podoba reklam, která dnes na Facebooku skutečně rozhoduje.

Proto je nutné si pohrát s grafickou podobou. V případě odvětví nemovitostí to znamená nafotit co nejlepší fotky s ideální kompozicí a doplnit je výstižnými texty tak, aby potenciální kupujícího okamžitě zaujala.

Abychom si ověřili, který mix slov a fotek bude nejefektivnější, použijeme A/B testing, který je vzhledem k výše uvedeným GDPR změnám ještě podstatnější než kdy dřív. Princip dynamické reklamy, kdy zvolíte více textových provedení a zároveň zařadíte obrázky s vysokou kvalitou, může být v podstatě ten nejvíc rozhodující faktor v bitvě o konverzi.

Musíme vytvořit spirálu. Ale jak?

Pomocí optimalizace. Poté, co si ověříme, že Vaše systémové věci, ať už pixel nebo veškeré doměřovací nástroje, fungují jako švýcarské hodinky, přichází na řadu takzvané síto a s ním spojený remarketing.

Pokud někoho zaujmeme, je efektivní jej oslovit znovu a proto vytváříme remarketingová publika, jež nabídnou Váš obsah potenciálnímu zákazníkovi opakovaně. Vytvoříme v Ads Manageru kampaně ušité přesně na míru lidem, kteří na základě Vašich akvizičních kampaní přejdou do této kategorie.

Spirála je hotová. A protože díky kvalitnímu vizuálně-textovému obsahu posouváme algoritmus správným směrem, můžeme se těšit na relevantní skupinu, která bude dostávat naši nabídku v ideálním měřítku. Pozor ovšem na přesycení lidské trpělivosti, je velmi snadné spadnout do škatulky "otravná reklama".

Chce to trpělivost, koncepci, ze které neuhnete a stále optimalizovat!

Schopnost flexibilně reagovat na analytická data a optimalizovat podle nich strategii kampaně jsou body, kde se dělí firmy na úspěšné a zanedlouho zavřené. Pokud textací a vizuálním přednesem dokážeme díky správným editacím dosáhnout ideálního stavu, stáváme se vítězi.

Reklamní perpetum mobile a konverze bytu přímo z Facebooku✔️

Pokud vytvoříte postupnou optimalizací založenou na datech postup, který funguje, vlastně tak trochu postavíte perpetum mobile. Ovšem je třeba jej optimalizovat zas a stále!

A to se nám skutečně ve spolupráci s partou skvělých lidí z firmy Nova et Vetera povedlo.

Již za dva měsíce spolupráce se nám podařilo přímou konverzí přes Facebook prodat první byt!

Zvyšte svoje online prodeje ještě dnes

Konzultace zdarma