Přes 300 % nárůst tržeb po nasazení reklam za dva měsíce.

Konverzní kampaně jsou pro e-shopy cílící na přímé nakupující tou nejdůležitější složkou online marketingového plánu. V obchodě s oblečením dnes podniká velká spousta menších či větších firem a proto je dnes proniknout mezi početnou skupinou inzerentů a být v této oblasti ziskový nelehký úkol. U našeho dlouhodobého zákazníka, jímž je výrobce sportovních dresů a textilu APER sportswear, jsme nasadili reklamy s propracovanou strategií. Výsledky byly viditelné ihned. Prakticky už v den spuštění.

Představení klienta.

APER sportswear je znojemská firma, která vyrábí sportovní dresy mimo jiné pro úspěšné hokejové kluby v republice, jako jsou HC VERVA Litvínov, HC Dukla Jihlava nebo VHK ROBE Vsetín.

V roce 2009 byla založena společnost APER s. r. o., která svým zákazníkům do dnes nabízí individuální přístup, vysoký komfort, zaručenou kvalitu a skvělé služby. Specializuje se na výrobu sportovních dresů, funkčního prádla nebo fanouškovských předmětů.

Navrhují kvalitní dresy, ve kterých je radost hrát a které vám dodají sebedůvěru během důležitých herních utkání. Rádi poradí s každým vaším přáním či představou a pomohou vám vyladit váš sportovní tým tak, aby upoutal oko fanoušků i protivníků.

Do jejich pestrého sortimentu patří i sportovní dresy na volejbal či basketbal, házenou, atletiku, dračí lodě, hasičské dresy, dresy na box či kvalitní fitness a běžecké oblečení.

Všechny věci vyjíždí ze strojů právě ve Znojmě, takže oblékáte nejen značku, ale také kvalitu opečovávanou přímo v České republice.

Budování relevantní skupiny zákazníků.

S firmou APER sportswear jsme započali spolupráci na začátku roku 2021 - tedy v době koronavirové, která přichystala všem cílovým prodejcům těžké chvíle. Náš cíl byl jasný: nastolit povědomí o firmě v online prostoru a následný prodej produktů. Vše odstartovala podrobná analýza, v níž jsme našli možnosti a směry, kterými se vydat.

Budování cílového okruhu zákazníků a nový eshop.

Sportovní prostředí je z podnikatelského pohledu velmi specifické, což dvojnásob platí o jeho propagaci. Je nutné se dobře vcítit do potřeb lidí, na které cílíte. Toho času APER vyráběl na zakázku, teprve se tvořil nový eshop a tudíž online propagace začínala od nuly. Naše první cíl byl v tomto mezičase vytvořit důvod, proč se mají na naše sociální sítě lidé více dívat.

Sport = soutěžení. A proto byly soutěže a kvízy na Facebooku jasnou variantou, jak přilákat co nejvíce nových pravidelných odběratelů našeho obsahu. Tipovačky s APERem se staly oblíbenou činností sportovních nadšenců (čti potenciálních zákazníků) v různých sportovních odvětvích.

Přesně takhle jsme vytvořili skupinu fanoušků, ne náhodně nakoupených, nýbrž relevantně vybraných na základě jejich skutečných zájmů. Jejich následné rozšiřování pak mělo díky funkcím algoritmu na sociálních sítích velmi pozitivní výsledky. Vytvořili jsme komunitu lidí se stejným zaměřením.

587 % nárůst objednávek za dva měsíce. 343 % nárůst tržeb.

Pravidelná práce přinášela své ovoce. Postupně přibývaly další a další objednávky. Nakonec přišla firma s novým e-shopem, který odstartovala spolu se speciální spoluprací, a to s asociací ČAPS, která spojuje reprezentaci běžců v dnes velmi populárních překážkových závodech známých pod zkratkou OCR. Náš klient dostal zadání vyrobit národní dresy pro tento druh sportu a jakožto oficiální držitel práv na merchandising, zapracoval dres společně s dalšími fan artikly na e-shop.

Naše reklamy způsobily, že tržby raketově vyletěly. Dokázali jsme s 2x vyšším výdajovým rozpočtem vytáhnout tržby až o 343 % při průměrném 15% PNO (podíl nákladů na obrat) za jediný měsíc a tato čísla si držíme do dnes.

Funkční reklamy. Grafická a textová péče. Akviziční efektivita.

Těchto výsledků bychom ale nedosáhli bez poctivé přípravy. Byla potřeba kvalitní grafická práce a ideální vizualizace produktů společně s vystihnutím textace v daném odvětví. Klíč k úspěchu číslo 1, s nímž se pojí další důležitá složka. Vzhledem k tomu, že tyto národní dresy byly uvedeny na trh poprvé, padl hlavní důraz na akviziční kampaně, jejichž optimalizace byla naprosto stěžejní. Díky použitému A/B testingu nám vykrystalizovaly reklamní sety s obrovskou odezvou z pohledu zájmu a ohlasů, a následně hlavně prodeje.

Remarketingové kampaně poté sbíraly ty, kteří se stále ještě nerozhodli. Náš konverzní poměr (podíl počtu oslovených a nakupujících) byl opravdu vysoký, což dokládá již výše zmíněné PNO.

Poptávky rostou nadále. Sociální sítě pomáhají také jako pracovní inzerce✔️

Často se stává, že dostáváme informace, že je toho spousty. Grafici jedou na plné obrátky, stroje se vaří a šijí. To se hezky poslouchá. Když je potřeba, zapropagujeme také volnou pozici ve firmě a jelikož je naše publikum k pozicím velmi relevantní, firma v podstatě jiný druh pracovní inzerce nepotřebuje.

Firma APER sportswear je přední výrobce dresů a oblečení ve sportovním odvětví a jejich kvalita je zřejmá, ať už na poli grafickém či materiálním. Pokud se k tomu přidají fajn lidi a komunikace funguje, poptávka roste a práce o to více baví.

Zvyšte svoje online prodeje ještě dnes

Konzultace zdarma